Obsah

Odběr zpravodaje

Revitalizujte chytře

a přijďte si pro informace z oblasti revitalizace a rekonstrukce bytových domů.

Stáří bytového fondu překračuje v České republice podle statistik ČSÚ 50 let a řada konstrukčních prvků a částí je tak za hranicí životnosti. Více než polovina budov nesplňuje hygienické standardy, či dokonce ohrožuje zdraví a život obyvatel. Podle Asociace výrobců minerální izolace každý druhý dům v Česku nevyhovuje nynějším nároků na bydlení z hlediska hygieny a bezpečnosti či technických norem.

Domácnostem komplikuje život hlavně vysoká vlhkost a s ní související plísně, hluk a riziko požáru či otravy oxidem uhelnatým. Příčinou těchto rizik jsou především nefunkční opláštění budov, nevyhovující cirkulace vzduchu a vytápaní, nekvalitní izolace a zateplení budov vč. starých střešních oken, ale také staré rozvody elektřiny a staré plynové spotřebiče.

Špatné vnitřní prostředí budov má přitom negativní dopad na zdraví obyvatel. Státní zdravotní ústav uvádí, že až 50 % onemocnění souvisí právě s nevyhovujícími podmínkami bydlení.

Bydlení zajišťuje řadu základních lidských potřeb, zejména přístřeší, bezpečí a soukromí. Každý z nás chce bydlet co nejlépe, aby se doma cítil příjemně a bezpečně. Mnozí z nás žijí v rodinných či bytových domech. Jedno nás však spojuje. A to je neustálá potřeba zvyšovat kvalitu našeho bydlení.

Zapsaný spolek Pro náš dům se snaží usnadnit řešení problémů spojených se správou a údržbou našich domovů i s jejich revitalizací formou vzdělávacích seminářů Jak to dělají jinde.

Semináře jsou určeny všem, kteří mají zájem bydlet ekonomicky, ekologicky, bezpečně a moderně. Mezi účastníky bývají však zejména zástupci společenství vlastníků, bytových družstev, správcovských organizací a státní správy.

PŘIHLÁŠENÍ NA SEMINÁŘ JAK TO DĚLAJÍ JINDE

„Projekt Jak to dělají jinde realizujeme více než čtrnáct let. Za tuto dobu jsme prokazatelně napomohli tisícům domů k jejich obnově a ke zvýšení kvality. Výsledkem naší práce je zejména úspora finančních prostředků modernizovaných domů díky výraznému snížení energetické náročnosti související s vytápěním a výrobou TUV," říká předseda spolku Ing. Petr Němec.

Pro nás dům, z. s., se soustavně věnuje osvětě v oblasti zvyšování kvality bydlení související s řešením problémů izolací a zateplování, rozvodů a uplatňování nejmodernějších technologií v oblasti bezpečnosti a nestandardních zdrojů energií.

V případě dalších informací sledujte webové stránky www.pronasdum.cz, na kterých naleznete podrobně všechny termíny a místa konání seminářů.

 

Kontakt:

Pro náš dům, z. s.

Veveří 102

616 00 Brno

info@pronasdum.cz