Obsah

Odběr zpravodaje

Mezinárodní konference Tepny domu 2016

 

Dovolujeme si Vás pozvat na mezinárodní odbornou konferenci se zaměřením na obnovu technického zařízení budov v bytových a panelových domech.

 

Mezinárodní konference Tepny domu 2016 proběhne ve dnech 26.–27. 9. 2016

v hotelu Voroněž, Křížkovského 47, Brno.

 

Konferenci pořádá spolek Pro náš dům s cílem prohloubit zájem a povědomí veřejnosti o stav, výhled, způsob a nutnost řešení problematiky obnovy tepen bytových domů:

  • rozvodů pitné vody,
  • elektrické energie,
  • plynu,
  • odvodu odpadních vod,
  • provozu výtahů,
  • instalací zabezpečovacího zařízení.

Obnova bytových domů se v období hospodářské stagnace stala jedním z hnacích motorů stavebnictví v České i Slovenské republice. Je jím i v současné době, mění se pouze její profesní zaměření. Obvodové pláště bytových domů jsou dnes již převážně po sanaci i zateplené. Na řadě jsou jejich vnitřní části, které můžeme bez nadsázky nazvat tepnami našich bytových domů. Zajišťují pro obyvatele koloběh životně důležitých médií, tedy energií, pitné i teplé vody, zemního plynu, nebo čerstvého vzduchu. Tzv. technická zařízení budov budou hrát v průběhu několika následujících let při obnově bytových domů prim. Například výměnu rozvodů vody, kanalizace i rozvodů plynu řadí obyvatelé panelových domů podle statistických průzkumů k nejaktuálnějším problémům.

Je nejvyšší čas věnovat obnově technického zařízení budov v bytových domech zaslouženou pozornost. Podrobné informace budeme zveřejňovat průběžně na našich webových stránkách www.pronasdum.cz