Obsah

Odběr zpravodaje

Zajímavá aplikace nadkrokevního systému

Nadkrokevní systém zateplení šikmé střechy od společnosti Isover je již na trhu několik let a za tu dobu byl aplikován na celé řadě staveb. Hlavní aplikace je především u rodinných domů, ale nejsou výjimkou i větší stavby.


Systém jako takový byl v roce 2012 inovován a kromě varianty celovatové, byla doplněna i varianta s trámky z expandovaného polystyrenu. Dnes nejsou výjimkou ani tloušťky tepelné izolace na úrovni 300 či 340 mm.

Výhody nadkrokevního systému

Výhod má tento nadkrokevní systém celou řadu, z těch hlavních je to především cena, která je nižší oproti podobným alternativám, dále eliminace teplených mostů vlivem krokví, jež jsou také izolované. Koncoví zákazníci ocení možnost nechat podkroví volné, otevřené, mohu tedy v interiéru přiznat trámy, což je v poslední době velmi oblíbená varianta. Díky tomu není třeba dělat podhledy ze sádrokartonu, což představuje ještě další úsporu nákladů a neubírá se, někdy velmi potřebné, místo v interiéru.

Nadkrokevní systém Isover je odzkoušen v CSI a prověřen dvaceti lety praxe na stavbách. Realizačním firmám pomáhá eliminovat chyby v konstrukci, díky inovacím se podařilo snížit i riziko protrhnutí parobrzdy při montáži a co ocení nejvíce, systém je vymyšlen tak důkladně, že nedochází ke zbytečným prořezům, což ve finále znamená také úsporu nákladů i času.

Kvalitní projektová dokumentace

Velmi důležitá je především kvalitní projektová dokumentace a následné provedení zateplení na stavbě. Velmi zajímavá stavba s tímto nadkrokevním systémem byla dokončena v Teplicích na Prosetickém svahu, kde byl tento systém poněkud netradičně aplikován na několika bytových domech, které tvoří řadový objekt. Projektová dokumentace byla velmi pečlivě zpracována, ale i v tomto případě byla ještě místy během realizace upravována.

Zajímavým řešením je především detail vzájemného napojení střešních rovin u vzájemné přilehlých bytových domů, kde vzniklo jakési ploché úžlabí. Řešení vzájemné návaznosti a napojení atiky a žlabů zde bylo řešeno v rámci vrstvy pěnového polystyrenu Isover EPS 100, jak je názorně vidět na detailu níže. Stejně se muselo vyřešit a překótovat výše napojení folie kvůli vodě a sněhu.

Autor:

Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Divize Isover

Saint-Gobain Construction Product CZ a. s.

Počernická 272/96

108 03 Praha 10

info linka: 734 123 123

www.isover.cz